Home / Uncategorized / Veoma uzbudljiv prvi auto-slalom na Zlatiboru

Veoma uzbudljiv prvi auto-slalom na Zlatiboru

Na Zlatiboru je održana prva autoslalom trka pod nazivom „Glavom do cilja“ u organizaciji Automobilskog sportskog udruženja Zlatibor.

Na kružnoj stazi dužine 950 metara na putu ispod naselja Jelena Anžujska startovalo je 64 automobila u devet klasa, što je zadovoljilo domaćine iz ASU Zlatibor, koji su prvi put organizovali trku. Utisak je pokvarila kiša u popodnedvnim satima, jer je omela vozače da voze najbrže, i smanjila brojnost publike koja je bila veoma zainteresovana za događaj kod kružnog toka.

Najbolje vreme i prvo mesto u generalnom plasmanu osvojio je Živko Župan ispred Ivice Malića i Veljka Alimpijevića. Od domaćih takmičara do postolja je stigao Dejan Jovanetić koji je bio drugi u klasi IV sa Jugom 1100, dok je Dalibor Žunić zauzeo četvrto mesto.

Staza nije bila laka za savladavanje, pa je bilo i izletanja i prevrtanja, ali bez povreda. Zanimljiv detalj dogodio se na dodeli pehara kada je jedan od učesnika zaprosio svoju devojku.

Ova trka boduje se za prvenstvo Srbije u autoslalomu, i jedan je od poslednjih događaja ove sezone. Organizaciju su pomogli opština Čajetina, Turistička organizacija Zlatibor, Sportski centar Čajetina i sponzori.