ОГЛАСНА ТАБЛА
СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Три медаље у Ваљеву за атлетичаре АК „Ужице“

У Ваљеву је одржана Светосавска атлетска трка. У знак сећања на Светог Саву манифестација је одржана у центру Града. Трчало се улицама Града. Дужина круга била је 1.000 метара. Наступило је преко 250 такмичара из целе Србије и околних земаља. Наступали су такмичари од категорије предшколаца до елитних трка сениорки и сениора. У трци сениорки победила је Милица Томашевић (АК „Црвена звезда“), а у трци сениора најбољи је био Урош Гуцић из бањалучког „Борца“ (БиХ). Обе трке биле су на 5.000 метара.

Такмичари из Атлетског клуба „Ужице“ освојичли су четири медаље. У трци млађих пионира на 500 метара Марко Мићевић је убедљиво победио и освојио златну медаљу, док је у трци старијих пиобнира на 600 метара Михајло Јакшић освојио је друго место. У трци ветеранана (2.000 м) прво место освојио је Мирко Минић, а четврто место Ацо Јовановић.

„Добар наступ Марка Мићевића који је убедљиво победио. Иако је био фаворит Михајло Јакшић освојио је друго место, али после болести то је добар наступ. У трци ветерана сјајне трке „ужичких фосила“ Мирка Минића који је убедљиво победио, док је Ацо Јовановић освојио „дрвену медаљу“ и четврто место. У следећем периоду наступамо на државним првенствима у дворани“ – изјавио је тренер Атлетског клуба „Ужице“ Жељко Челиковић.