ОГЛАСНА ТАБЛА
ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ СРБИЈА

Srpske odbojkašice ubedljive i protiv Mađarske, u četvrtfinalu ponovo sa Francuskinjama

Još jedan ubedljiv trijumf zabeležile su srpske odbojkašice, ovoga puta protiv Mađarske u osmini finala Evropskog prvenstva – 3:0 (25:20, 25:19, 25:20). Protivnik Srbiji u borbi za polufinale biće selekcija Francuske (sreda, 20.00), koja je u uzbudljivom meču bila bolja od Hrvatske.

Očekivano, Srbija je u tri seta bila bolja od Mađarske, čime je ostvarila plasman među osam najboljih ekipa na Starom kontinentu.

Selektor Terzić je mešao karte, odmarao pojedine igračice, ali od početka meča bilo je vidljivo da je kvalitet na strani srpskog tima, pa se izmene nisu odrazile na rezultat.

Srbija je furozno ušla u meč, vodila 6:1 i 21:8, ali je u finišu prvog dela dozvolila protivnicama da se vrate u meč i smnje na 25:20.

U drugom setu nije bilo opuštanja, iako su Mađarice igrale bolje nego u prvom delu. Srbija je stekla prednost sredinom seta i zadržala je do kraja drugog dela igre – 25:19.

I u trećem setu Srbija je bila dominantna i vrlo lako stekla osam poena prednosti 19:11. Ipak, Mađarice još jednom hvataju priključak, prilaze na četiri poena, ali je Srbija još jednom dodala gas i osvojila poslednji set rezultatom .

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske, koja je sa 3:2 savladala Hrvatsku.

Srpske odbojkašice su već igrale sa Francuskinjama na ovom turniru i bile izuizetno ubedljive – 3:0 (25:14, 25:13, 25:16).

Četvrtfinalni duel na programu je u sredu, 1. septembr u 20.00 časova.

Izvor:RTS.rs