Home / FOTO RAZGLEDNICA / Sloboda donela tri boda iz Kragujevca

Sloboda donela tri boda iz Kragujevca

Još jedan uzbudljiv meč Prve lige Srbije na stadionu ’Čika Dača’. Radnički 1923 je danas, u susretu 10. kola, savladan od ekipe užičke Slobode, rezultatom 2 – 0.

Lep i topao jesenji dan, podrška navijača i brojne publike na Čika Dači, spremnost igrača Radničkog 1923, kao i posebna motivacija kada su dueli sa starim rivalima u pitanju, nagoveštavali su pravu fudbalsku predstavu, ali nisu bili dovoljni da se zatrese mreža Užičana. Radnički je pružio dobru partiju, našao se u nekoliko odličnih prilika, ali lopta nije htela u gol i na kraju kragujevački tim nije došao do željenog cilja.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 21. minutu igre. Nenad Đurđević prošao je po levoj strani, ušao u šesnaesterac protivnika, i po zemlji poslao loptu, koja je izmakla dvojici igrača Radničkog 1923, a na koju je ipak naišao Nikola Ivković, koji je šutirao, ali bez uspeha. Sledi pokušaji Vidovića u 25., ali ta lopta odlazi pored leve stative, zatim je probao Varjačić u 30. minutu, ali je golman Đurić bio na mestu. Na odmor se otišlo pri rezultatu sa početka susreta: 0 – 0.
U 35. minutu za goste je pokušao Peličić, ali je Raičević uhvatio tu loptu. Odmah zatim u prilici se našao i Stojanović, ali bez uspeha. U 41. minutu za domaće je šutirao Nedović, ali je golman Đurić sačuvao svoju mrežu. Početak drugog poluvreme donosi radost gostima. Nakon što je Radnički 1923 propustio svoju šansu u 50. minutu, šest minuta kasnije gosti dolaze do vođstva preko Stojanovića. Igralo se uglavnom na polovini koja pripada Užičanima. U 73. minutu još jedna prilika za domaću ekipu. Đorđe Andrić šalje loptu do Đurđevića, ali je sigurni golman Slobode i ovoga puta dobro reagovao. Četiri minuta kasnije kapiten Kragujevčana prosleđuje loptu najboljem strelcu Radničkog do sada, Đurđeviću, kojeg i u ovom pokušaju zaustavlja Đurić. U nastavku se beleže šanse Radničkog 1923 preko Varjačića, a zatim i Vićentijevića, i kada se zbog mnoštva šansi očekivalo izjednačenje, gostujuća ekipa uspeva da u 88. minutu, preko Babića, po drugi put savlada golmana Raičevića.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih šansi, pa je tako završen u korist ekipe Slobode.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Dragačević (od 39. Miljuš), Petrović, Ilić M., Nedović, Vidović, Lukić (od 59. Andrić), Vićentijević, Đurđević, Ivković (od 73. Cvijović)

SLOBODA: Đurić, Glišović, Vučković, Vidić, Nikolić, Krmar, Cvetić (od 75. Babić), Peličić, Stojanović (od 90+ Jovanović), Agyeman (od 88. Atanasković), Đorđević

AUTOR:FK Sloboda