– strelci: Emerun u 60. minutu i Filipović u 75.
– žuti kartoni: Lučić i Emerun u Budućnosti, Starčević i Milenković u Slobodi
– sudije: RADAKOVIĆ Nikola, SIMOVIĆ Miloš, MIŠIĆ Miljan

FK Budućnost: Kirovski, Lalić, Stojković, Lučić, Dobrijević, Oreščanin, Đorđević, Emerun, Luković, Milošev, Filipović
Šef stručnog štaba: Igor Spasić

FK Sloboda: Cvijović, Vučković, Sekulić, Đurić, Petrović, Gavrić, Starčević, Đ. Lazović, Peralović, Cvetić, Milenković
Igrali su još: Jezdimirović, Simić, Tišma
Šef stručnog štaba: Slobodan Dogandžić

U prvoj utakmici plej-auta Prve lige Srbije fudbaleri Slobode nisu uspeli da osvoje bodove. Domaća ekipa Budućnosti je bila uspešnija u svim segmentima igre i osvojila
je sva tri boda. Na taj način je sebi značajno uvećala šanse da sledeću sezonu dočeka u Prvoj ligi Srbije. Utakmica je bila tvrda, sa dosta oštrih startova i puno nervoze. U
prvom poluvremenu nije bilo izrazitih šansi za postizanje pogotka i jedino što je bilo vredno pomena je udarac Lučića koji je izblokirala odbrana Slobode ali i sjajno
uklizavanje Lazovića u svom šesnaestercu koji je tako otklonio veliku opasnost po gol gostujuće ekipe. Kako je vreme odmicalo, domaća je ekipa je bila sve nervoznija,
pa tako beležimo i ne tako čestu situaciju, kada je malo falilo da izbije tuča između dva domaća igrača, Lučića i Emeruna, ali se sve na kraju završilo na gurkanju i
žutim kartonima za oba igrača.

Drugo poluvreme domaći kreću silovitu i možemo slobodno reći da je Slobodin gol „visio u vazduhu“. Prosto se samo čekalo kada će da domaćin zatreže mrežu Cvijovića.
Taman kada su Slobodaši malo došli do daha i kada se činilo da će prebroditi taj početni nalet Budućnosti, usledio je hladan tuš. Bivši fudbaler Slobode, Emeka Emerun,
zategao je udarac sa nekih 25 do 30 metara od gola gostiju i loptu poslao u levi ugao Slobodinog gola. Pokušao je Dogandžić izmenama da unese živost u igru Slobode, ali
nije uspeo. Tačku na ovaj meč stavio je Filipović u 75. minutu kada je iskoristio dubinsku loptu koju je poslao Kirovski i smušenost odbrane Slobode. Veli u ovom meču,
igrači Slobode, nisu uspeli ozbiljnije da priprete domaćinu, sve do nekog 90. minuta, kada je Starčević odigrao sjajnu loptu u prostor za rezervistu Jezimirovića,
ovaj izlazi jedan na jedan sa Kirovskim, doduše malo iskosa, slabo zahvata loptu i ona završava na desnoj stativi gola Budućnosti.

Nakon ovog poraza Sloboda je pala za jednu poziciju i trenutno se nalazi na dnu tabele Prve lige Srbije. Prilika za popravni i vraćanje nade za opstanak je već u nedelju
kada u Užice dolazi ekipa Bečeja. Meč počinje u 19:00 časova na Gradskom stadionu u Užicu.

Izvor: fksloboda.rs / Foto: Miroslav Jelisavcic