ОГЛАСНА ТАБЛА
ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ УЖИЧКЕ ВЕСТИ

Сјајни резултати Карате клуба „Ужице“ на Првенству Централне Србије

У суботу 25.фебруара у Чачку, одржано је Првенство Централне Србије за сениоре и сениорке.
Карате клуб „Ужице“, као и Град Ужице, представљала су три такмичара у борбама. У категорији
до 50 кг Лидија Трмчић освојила је сребрну медаљу, док је код сениора до 84 кг бронзану медаљу
освојио Данило Јелић, док је Павле Ристовић у истој категотији, заузео пето место.
У недељу 26.фебруара, такође у Чачку, одржано је Школско Првенство Централне Србије,
основних и средњих школа, у катама и борбама, на коме је учешће узело око 800 ђака-такмичара.
Такмичари Карате клуба „Ужице“, који су представљали своје школе, освојили су 5 медаља.
У катама најуспешнији је био Огњен Здравковић из ОШ „Душан Јерковић“ III и IV разред, који је у
конкуренцији од преко 50 такмичара, освојио сребрну медаљу. У конкуренцији V и VI разреда,
бронзану медаљу освојио је Сергеј Курћубић из ОШ „Краљ Петар II“.
У борбама најуспешнија је била Јована Пејић, ученица ОШ“ Стари град“, VII и VIII разред у
категорији до 49 кг, која је победила четири меча и освојила златну медаљу. Андија Јаџић, ученик
ОШ „Душан Јерковић“ V и VI разред преко 40 кг, освојио је бронзану медаљу, док је Вукашин
Радојевић, ученик средње Техничке школе I и II година, тешка категорија заузео треће место.
Андреј Милаковић у катама и Никола Радовић у борбама, ученици ОШ“Нада Матић“ после више
победа, поражени су у мечевима за треће место, као и Бојана Караичић и Павле Ристовић,
ученици Ужичке гимназије, који су заузели пета места, такође поражени у мечевима за трећа