ОГЛАСНА ТАБЛА
СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Сјајан наступ атлетичара „Ужица“ на Отвореном првенству Београд у дворани

У Београду је у атлетској дворани у суботу и недељу (10. И 11.фебруар) одржано Отворено првенство
Београда за млађе и старије пионире.

Запажен резултат и добар наступ имали су такмичари Атлетског клуба “Ужице”. У трци млађих пионира на 800 метара убедљиво је тријумфовао Михаило Јакшић и освојио златну медаљу резултатом 2.15,74, што је најбољи резултат у Србији за узраст млађих пионира ове сезоне. Тако је истакао кандидатуру, односно биће главни фаворит трке на Првенству Србије за млађе пионире. У трци је учествовао и Марко Мићевић који је освојио шесто место.

У трци старијих пионира на 2.000 метара млађи пионир Михајло Јакшић освојио је “само” друго место са резултатом 6.07,14. Тај резултат најбољи је у категорији млађих пионира у Србији за ову годину на 2.000 метара. Иако млађи две године и нижи од ривала за “главу и више” сићушни Михајло је показао раскошни таленат. Упутио се са њима у немилосрдну борбу да их победи. Чак је и у једном моменту изашао на чело и подигао на ноге гледаоце који су га бурно подржали. На крају је освојио “само“ друго место, а победио је Огњен Попов (“Пролетер” Зрењанин). У истој трци Марко Мићевић освојио је четврто место са 7.04,68 што му је лични рекорд.

За 24. фебруар такмичаре Атлетског клуба “Ужице” очекује Првенство Србије за старије пионире, а другог дана Првенство Србије за млађе пионире у Београду.