ОГЛАСНА ТАБЛА
ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ УЖИЧКЕ ВЕСТИ

РЕКОРД У УЖИЦУ! 3.200 људи на Слободи, само за 50 људи мање него ли у читавом колу Суперлиге!

Веома занимљиви подаци стижу из водеће две лиге у нашој земљи, а с обзиром на то да нису играли Звезда и Партизан, поражавајуће је

Претходни фудбалски викенд у Србији је прошао без утакмица Звезде и Партизана, те је стога публика очигледно и заборавила да дође на стадионе у Суперлиги. С друге стране, нижи ранг, Прва лига Србије је чак била и доста гледанија него ли најпрестижнији ранг фудала у Србији.

Трибине стадиона „Радомир Антић“ у Ужицу

Уколико се каже да су Звезда и Партизан сав смисао фудбала у Србији, неко би рекао да се ради о претеривању, али заиста и јесте тако. Српска лига која тренутно држи 11. место у Европи не може на стадионима да искупи ни 1.000 људи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stadioni i Arene (@stadioni_i_arene)

У другој лиги је ситуација била тотално другачија. Утакмицу између Слободе и Мачве је испратило 3.200 људи у Ужицу, што је само за 50 људи мање него ли у читавом колу Суперлиге! Ужице воли фудбал, а стадион „Радомир Антић“ је био солидно попуњен и уживао је у представи црно-црвених играча из овог града.

Трибине стадиона „Радомир Антић“ у Ужицу

Добар одзив је био у Вршцу и на Убу, где је било по 1.500 навијача, док је у Крушевцу на мечу Трајала присуствовало 1.000 људи против ИМТ-а са Новог Београда.

Трибине стадиона „Радомир Антић“ у Ужицу

Подбацио је Графичар који је имао само 200 навијача на мечу против Лознице.

Интересантно је и то да су клубови из Београда (осим Звезде и Партизана) доста мање пропраћени него клубови из остатка Србије, како у Суперлиги, тако и у Првој лиги Србије. Ово није ни први пут, јер подсетимо, репрезентација која такође своје мечеве игра у престоници ретко кад премаши 10.000 људи на стадиону, што је за тим који је успео да се квалификује на Светско првенство у Катар, и то победом против Португалије, крајње понижавајуће.

Трибине стадиона „Радомир Антић“ у Ужицу

Можда је време да ФСС размисли о томе да своје утакмице игра ван престонице, а да стадиони буду дупке пуни.

Огласна табла/Телеграф

Podeli članak

Komentari

NAJNOVIJE VESTI

Општина Чајетина демантује наводе организације „Крени – промени”: Рибничко језеро сигуран извор пијаће воде на Златибору

ОГЛАСНА ТАБЛА

Тужилаштво ослободило четворицу Срба због недостатка доказа! Огласило се Специјално тужилаштво у Приштини

ОГЛАСНА ТАБЛА

Ужички фестивал ходања

ОГЛАСНА ТАБЛА

Креће повећање пензија, а онда и исплата 20.000 динара

ОГЛАСНА ТАБЛА

Вакцине против сезонског грипа стигле у све домове здравља у Златиборском округу

ОГЛАСНА ТАБЛА

Бесплатан улаз у Потпећку пећину

ОГЛАСНА ТАБЛА

Данас славимо Воздвижење Часног Крста – Крстовдан

ОГЛАСНА ТАБЛА

Претежно сунчано, температура до 27 степени Целзијуса

ОГЛАСНА ТАБЛА

Почело обележавање Дана града (ВИДЕО)

ОГЛАСНА ТАБЛА