Пештерске воде и притоке из Старог Влаха доносе хиљаде киловата струје. До прелива на Растокама седам , а у Кокином Броду 11 метара.
Због обилних јануарских падавине последњих дана убрзано је расла кота језера на Увцу и нестаје оне тужне слике и ниског водостаја из прошле године.
Захваљујући дотоку Увца и притока са Пештерске висоравни и дела планина Старог Влаха до прелива на брани ХЕ „Увац“ остало је, према незваничним подацима, седам метара.
У Златарском језеру, највећој акумулацији „Лимских хидроелектрана“, вода може да расте још 11 метара.
Коте воде ће наредних дана, због ширине језера, спорије расти. Од падавина и мраза, као и захтева диспечера ЕПС-а и режима рада агрегата, зависиће ниво језера. Посебна пажња поклањаће се погонској спремности ХЕ „Увац“, како не би дошло до прелива на првој степеници увачког енергетског система.
Златаринфо/ Фото: Златаринфо