Сајам туризма који је одржан у фебруару у Београду показао је да су аранжмани за наредно лето скупљи у односу на претходне године. Александар Сеничић из YУТА у разговору за Н1 каже да се раном уплатом летовања може уштедети и до 30 одсто и тако недоместити поскупљења
Апартмани у Грчкој скупљи су за пет до 10 одсто, а хотели чак и до 20. На то треба додати и авионски превоз који је знатно поскупео, рекао је Сеничић.
Они који су пропустили прилику да уплатом „фирст минут“ аранжмана у новембру, децембру и јануару уштеде и до 50 одсто, цену летовања могу да умање за трећину ако уплате сада, напомиње Сеничић.
Дестинација коју су српски туристи масовно открили у лето 2020. и 2021. била је Албанија. Иако дуго позната по лепом мору и ниским ценама, и Албанија бележи раст цена.
„То је мала туристичка дестинација са невеликим бројем капацитета. Привукла је велики број људи и то је довело до повећања цена. Више није јефтина као некада, али је 10 до 20 одсто јефтинија од Грчке. Ове године се по први пут нуди апартмански смештај. У области Драча хотели чак, и ‚алл инцлусиве‘ су јефтинији од Турске, Грчке, Туниса и Египта“, истиче саговорник Н1.
Као породична дестинација издваја се Турска, где се у неким хотелима нуди бесплатан боравак за двоје деце када су у пратњи родитеља. Сеничић напомиње да се ове године Тунис вратио на туристичку мапу, са добрим односом цене и квалитета и великим бројем чартер летова.
Каматица