OGLASNA TABLA – INFO
FOTO RAZGLEDNICA SPORT PLUS - UŽICE UŽIČKE VESTI

Košarkaši Slobode superiorni protiv Dunav Stari Banovci 91:70 (51:38) (FOTO)

Košarkaši Slobode sinoć su u Užicu pobedili Dunav Stari Banovci rutinski sa 91:70

U ni malo lepom ambijentu gotovo potpuno prazne hale u Velikom parku, košarkaši Slobode i Dunava odigrali su meč drugog kola Košarkaške lige Srbije. Solidnu utakmicu odigrali su Užičani, slabu gosti iz Starih Banovaca, što je na kraju rezultiralo prvim ovosezonskim trijumfom momaka u crveno-crnim dresovima ! KK Sloboda Užice – KK Dunav Stari Banovci 91:70 (51:38)

Utakmicu sjajno otvaraju domaći košarkaši. Uglavnom poenima raspoloženog Nikolića, koji vešto kažnjava nedostatak centimetara u reketu gostiju, ekipa Slobode vrlo brzo stiče dvocifrenu prednost (13:01).
Gosti slabi – mekani u odbrani, konfuzni u napadu – Užičani su na 2 minuta pre kraja prvog perioda već na +18 (25:07).

Odnos snaga na parketu ostaje isti sve do polovine druge četvrtine, kada Banovčani vezanim trojkama Majstorovića i Malidžana, na mlaku odbranu Slobode, hvataju rezultatski priključak (36:30).
Time-out koji zove strateg domaćih Lučić samo kratkoročno donosi određeni rezultat i reakciju. Košarkaši Dunava nastavljaju sa rafalnom paljbom, trojke se nižu kao na traci – utakmica je potpuno otvorena (41:36).
Konačno, povratkom na teren Nikolića i Stepanovića, a na krilima pomenutog dvojca, košarkaši Slobode zaigrali su znatno čvršće, angažovanije i vrlo brzo vraćaju dvocifrenu prednost (51:38). Tim rezultatom se i otišlo na odmor između dva poluvremena.

Utisak je da je ekipa Slobode znatno kvalitetniji rival, i kad god bi Užičani zaigrali kako znaju – u oba pravca – rezultat bi ubrzo bio tu.

Tadija Tadić igra vrlo kvalitetne minute početkom trećeg perioda, prednost Slobode raste. Sve do kraja četvrtine, uz manje oscilacije, Užičani održavaju stečeno vođstvo i pred poslednjih 10 minuta imaju +16 na svom kontu (70:54).

Odmah s’ početka poslednjeg kvartala ekipa Slobode diže svoju prednost na +20 (74:54). Od tog trenutka pa do kraja utakmice, intenzitet igre opada, i košarkaši Slobode rutinski meč privode kraju – KK Sloboda Užice – KK Dunav Stari Banovci 91:70 (51:38).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dimitrije Nikolić sa 17 poena čemu je dodao 11 skokova, od čega 9 ofanzivnih, Stepanović je postigao 16 (9 skokova), Tadić 12 (7 asistencija), a Ilkić i Pažin po 10 poena.
Kod gostiju, nešto bolji od ostalih bili su Majstorović sa 15, odnosno, Kovačević sa 11 poena.

U sledećem kolu košarkaši Slobode gostuju ekipi Kolubare u Lazarevcu.