OГЛАСНА ТАБЛА
СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

КК Слобода гази редом

Сјајан приступ, добра игра и апсолутно заслужена победа кошаркаша Слободе вечерас у Великом парку. Био је ово 4. узастопни тријумф екипе тренера Оливера Поповића ! После Тамиша, Вршца, Слодеса – оружје пред Ужичанима положили су и кошаркаши Колубаре из Лазаревца.

КК Слобода Ужице – КК Колубара Лазаревац ЛА2003 97:77 (60:38)

Ауторитативно и сигурно у утакмицу улазе домаћи кошаркаши. Чврсто и енергично у одбрани – врло стрпљиво и паметно у нападу, и већ после 3 минута у осетном су вођству (9:0). Предност остаје иста све до краја прве четвртине чему су највише кумовали врло добар, продуктиван напад и нешто лошија селекција фаулова из које су се гости нашутирали слободних бацања. 30:21 је пред наставак.
Ни у другој четвртини нема одступања што се приступа домаћих тиче. Контрола утакмице и резултата апсолутно је у рукама екипе Слободе, све иде „као по концу“ што за резултат има огромну предност (50:26) на три минута пре великог одмора.
60 убачених поена за полувреме заиста сведочи о сјајној нападачкој игри Ужичана у првом делу !
60:38 је у корист екипе Слободе пред других 20 минута.
Како је предност коју су кошаркаши Слободе стекли у првом делу била висока и комфорна, тако је други део одигран готово рутински. Доста протагонизма на себе преузели су млађи играчи, при том ни у једном тренутку не дозволивши гостима да ухвате ритам, док су они сами били заиста добри у оба смера.
На крају, убедљивих, КК Слобода Ужице – КК Колубара ЛА2003 Лазаревац 97:77 (60:38)
Сјајна партија Ужичана – БРАВО !
Најефикаснији у екипи Слободе били су Илић са 18, Димитријевић је додао 16, Матић 13, а Миладиновић 12 поена. Божић и Илкић убацили су по 10.
Посебно радују горепоменути добри минути Слободиних млађих играча Богићевића и Матића.
Код скромних гостију нешто расположенији од осталих били су Којадиновић са 16, односно, ветеран Хаџифејзовић са 12 поена.
У следећем колу, у недељу 6. фебруара, кошаркаши Слободе путују у Нови Пазар на ноге истоименом домаћину.
Извештај: Ђорђе Станојчић/КК Слобода Ужице