ОГЛАСНА ТАБЛА
СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Каратисти Ужица у одличној форми

Протеклог викенда, у Чачку је одржан Куп Србије у каратеу за полетарце, пионире и наде.
Такмичари Карате клуба „Ужице“освојили су 7 медаља, две у катама и пет у борбама.
Првог дана су наступили каташи. Најуспешнији је био Сергеј Курћубић 2010 апсолутни ниво, који је
после четири победе освојио златну медаљу, па после освојеног злата на Балканском Првенству, у
јуну ове године, сада је постао и првак Србије. У конкуренцији пионирки 2012 класа Ц треће место
заузела је Петра Богићевић.
У недељу 27.новембра наступили су такмичари у борбама. Екипа женских нада у саставу Јована
Пејић, Стефанија Ирић, Сандра Гавриловић и Софија Арсенијевић, после две победе, заустављена
је у полуфиналу од екипе „Самурај“-а из Београда и тако заузела треће место.
У конкуренцији нада до 39 кг најуспешнија је била Јована Пејић која је освојила златну медаљу.
Софија Арсенијевић нада до 54 кг и Стефанија Ирић нада преко 54 кг после две победе,
заустављене су у полуфиналу и тако заузеле трећа места. Лара Јараковић пионирка преко 44 кг, је
на свом другом наступу у борбама, успела да освоји бронзану медаљу. Никола Радовић нада
преко 55 кг је после једне победе, поражен од финалисте и није успео да се домогне медаље.
Велики успех за наше младе такмичаре. Освојити седам медаља, на овако јаком такмичењу је
прави подвиг. Али ови мали шампиони знају како се треба борити за свој клуб и град-рекао је