OGLASNA TABLA – INFO
FOTO RAZGLEDNICA SPORT PLUS - UŽICE UŽIČKE VESTI

Karatisti KK „Užice“ iz Kraljeva se vratili sa 6 medalja, bravo!

Proteklog vikenda u Kragujevcu, u hotelu „Šumarice“ održano je Prvenstvo Srbije za kadete i
juniore u katama i borbama. Karatisti Karate kluba „Užice“ ostvarili su inzvaredan uspeh
osvojivši 6 medalja.
U subotu su nastupale kadetkinje. Ekipa KK „Užice“ u sastavu Aleksandra Rogić, Teodora Despić,
Petra Gajić, Marija Bajić i Jana Ilić osvojila je treće mesto, pobedivši ekipu „Zvečana“ u
borbi za bronzanu medalju. U pojedinačnim nastupima najuspešnija je bila Aleksandra Rogić u
kategoriji do 54 kg, koja je posle tri ubedljive pobede, zaustavljena u finalu zauzevši drugo
mesto. Petra Gajić i Marija Bajić u istoj kategoriji ostvarile su po dve pobede, ali nisu uspele
da se domognu medalja. Teodora Despić u kategoriji preko 54 kg izgubila je meč u prvom kolu.
U nedelju je nastupila muška kadetska ekipa u sastavu Pavle Ristović, Kristian i Demian Delić,
Luka Bakić i Ivan Dunjić. Pobeđene su ekipe „Hajduka“ iz Kule i „Radničkog“ iz Obrenovca, da bi
u finalu bili zaustavljeni porazom od „Borca“ iz Čačka i tako zauzeli visoko drugo mesto.
U pojedinačnim nastupima Lidija Trmčić juniorka do 48 kg je posle dve pobede poražena u
polufinalu rezultatom 1:1, da bi u borbi za treće mesto osvojila bronzu. Kod kadeta do 70 kg
istakao se Pavle Ristović koji je posle tri pobede poražen u polufinalu, da bi u borbi za treće
mesto pobedio takmičara iz Gornjeg Milanovca. Ivan Dunjić u kategoriji kadeta do zelenog
pojasa osvojio je srebrnu medalju. Vasilije Gudović kod junira do 76 kg posle jedne pobede,
zaustavljen je u četvrtfinalu.

Veliki uspeh naših sportista. Sjajno su se borili i ostavili srce na tatamiju. Pokazali su kako
se bori za svoj klub i grad. Aleksandrina i Lidijina medalja su trebale da bude sjajnije, ali ovaj
put je nedostajalo malo sportske sreće-rekao je trener Miloš Ršumović.