Uzice
новембар 14, 2019
FOTO RAZGLEDNICA SPORT PLUS - UŽICE UŽIČKE VESTI

Kako su započeli atletsku sezonu, atletičari Atletskog kluba „Mladost“ iz Užica je i završavaju- trijumfalno

Na Prvenstvu Srbije u krosu, koje je juče održano u Šapcu, članovi užičke Mladost osvojili su tri medalje.

U trci seniorki prvo mesto pripalo je Oliveri Jevtić, dok je kod seniora najbolji bio Milan Mitrović. U konkurenciji juniorki drugo mesto osvojila je Vera Popović.

U ovoj takmičarskoj sezoni Milan Mitrović je postao rekorder po broju titula državnog prvaka. U 2019 godini postao je prvak u disciplinama : planinsko trčanje, 10.000m. 10km na putu, polumaratonu, 3000 stipl, a na Finalu kupa Srbije trijumfovao je na 3000 stipl.
Prvenstvo Srbije u krosu je bilo izborno takmičenje za Prvenstvo Balkana koje će se za dve nedelje održati u Beranama ( Crna Gora).  U nedelju je u Podgorici održan Podgorički maraton. U polumaratonskoj trci, prvo mesto osvojila je članica Atletskog kluba „Mladost“ iz Užica Olivera Jevtić. Stazu dugu 21.195 m pretrčala je za 1:13:30, što je rezultat koji će verovatno biti dovoljan za učešće ba Prvenstvu Ecrope, koje se održava svedeće godine.