Традиционално, поводом Дана града признатим ратним војним инвалидима и члановима породица погинулих из ратова деведесетих уручене су једнократне новчане помоћи. Према речима Рајка Радосављевића заменика градоначелнице Ужица, ово је још један вид подршке који град пружа њима за допринос и жртву коју су поднели.
“Желим да вас у име града Ужица поздравим и поручим да смо овде и данас као и свих претходних година да се сетимо жртве коју сте поднели ви лично или чланови ваших породица. Овај град ту жртву не заборавља, као што је не заборавља ни држава коју су бранили и сачували. Новим законским решењима ратним војним инвалидима и члановима породица погинулих бораца увећана су примања у односу на неки ранији период и то је политика коју и ми следимо. Прошле године износ ове једнократне помоћи коју додељујемо поводом Дана града увећали смо дупло, а у складу са буџетским средствима потрудили смо се да износ увећамо и овога пута. Знамо да ваше здравље и ваше губитке не можемо надокнадити, али верујемо вам значе овај гест и наша сарадња и у осталим пројектима и активностима. Слава и хвала онима који данас нису са нама а велико хвала и свима вама на доприносу који сте дали свом граду, заједници и држави”, нагласио је Радосављевић.
Ове године износ једнократне новчане помоћи је 35 хиљада динара за признате ратне војне инвалиде и чланове породица погинулих ( супруге и родитељи), док је за износ за децу 45 хиљада динара. У име присутних захвалност граду изразила је Љиљана Цвркота председница Удружења ратних војних инвалида града Ужица.
“Желим да се и ове године захвалим градоначeлници и свим члановима Градског већа који нас ни ове године нису заборавили, где су се потрудили и из буџета издвојили новчану помоћ. Из тог разлога треба да будемо поносни на нашу градоначeлницу др Јелену Раковић Радивојевић. Иако је пре три деценије ратни вихор попут олујног ветра захватио нашу земљу, остале су емоције за оним што је изгубљено. Остале су трајне ране мајкама, никад незалечене за својим херојима, својим јунацима. Али за утеху у свему томе морамо да признамо да нисмо заборављени ни од локалне самоуправе, а ни од државе. Напоменућу да у овом граду имамо преко двадесет удружења, којима је итекако потребна новчана помоћ, али смо на првом месту јер смо стали на браник отаџбине. Још једном у име Удружења ратних војних инвалида града Ужица захваљујем се градоначелници и ресорном члану Градског већа Слободану Грбићу, који је пожртвован не само за наше, него и за сва остала удружења у граду.
Након доделе новчани помоћи, представници града Ужица, чланови Удружења ратних и војних инвалиди и чланови породица погинулих пложили су венце на спомен обележје на Тргу Светог Саве.
Град Ужице