Огласна табла
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Herkulovski podvig Đokovića u Parizu – Nadal srušen nakon spektakularnog preokreta za finale RG

Najbolji teniser sveta Novak Đoković, plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je u spektakularnom meču savladao Španca Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima (3:6, 6:3, 7:6, 6:2).

Atomski, gladijatorski, svemirski, vanserijski, božanski tenis igrali su još jednom Đoković i Nadal, ovoga puta u ovkiru polufinala Rolan Garosa.

Četiri sata i 13 minuta rovovske borbe za svaki udarac, poen, gem i set priredili su najbolji na svetu i „kralj šljake“.

Novak Đoković se na spektakularan način revanširao Rafaelu Nadalu za poraz u finalu Rima, odneo 30. pobedu u međusobnim duelima i izborio finale protiv Cicipasa.

Ukoliko trijumfuje u finalu, Đoković će doći do svoje 19. titule na Grend slemovima i tako prići najvećim rivalima Federeru i Nadalu na jedan trofej zaostatka.

Prvi set trajao je tačno sat vremena i u njemu se mogao videti samo nagoveštaj ogromne borbe za svaki poen u ovom meču.

Iako je delovalo da je Đoković bolje otvorio meč, Nadal je uz dozu sreće i umeća prikupljanja poena, osvojio svoj servis gem, a potom prvi došao do brejka.

Brejk je ulio samopouzdanje španskom teniseru, koji potom pravi još jedan brejk i pravi ogromnih 5:0 u prvom setu.

Delovalo je kao da će se prvi set veoma brzo i ubedljivo završiti, ali je Novak naterao Rafu da se dobrano potrudi kako bi tek sa 6:3 i nakon sedam set lopti dobio prvi deo igre.

Utisak je da takvim pristupom, Đoković nije dozvolio Nadalu da se oseti dominantnim i samouverenim, što je promenilo tok susreta.

Novak srušio Nadala nakon epskog spektakla

Drugi set trajao je podjednako kao prvi, a bio i jednako zanimljiv.

Srpski teniser je prvi došao do brejka i prednosti od 2:0, ali je Nadal brzo uzvratio i izjednačio.

Serija brejkova nastavila se u drugom setu, pa je Đoković poveo sa 4:2.

Delovalo je kao da će Nadal ponovo uspeti da vrati brejk, ali je Novak maestralno spasao tri brejk lopte, osvojio servis gem i poveo sa 5:2.

Do kraja drugog seta Nadal je uspeo da osvoji gem na svoj servis, ali ništa više od toga, pa je Novak sa 6:3 osvojio drugi set.

Neverovatan tenis gledao se i u nastavku meča…

Nakon što u uvodna četiri gema nije bilo neočekivanog raspleta, usledio je festival brejkova.

Novak je poveo 3:2, potom Rafa izjednačio na 3:3, Đoković brejkom poveo sa 4:3 i odmah potom sa 5:3.

Delovalo je da će najbolji reket sveta uspešno osvojiti drugi set, ali je Nadal napravio novi brejk i zatim izjednačio na 5:5.

Španac u nastavku seta obezbeđuje taj-brejk, ali u narednom gemu propušta set loptu, što će, ispostaviće se, biti ključni deo meča.

Novak je izborio taj-brejk, u kojem pokazuje čelične živce i nadljudski napor i osvaja treći set.

Nadal kao da se na kratko restartovao na startu četvrtog seta, pošto je relativno lako napravio brejk i poveo sa 2:0.

Ipak, srpski teniser je nekako pronašao dozu mentalne i fizičke snage, zaigrao za nivo bolje i vezao čak šest gemova.

Dva brejka, od čega jedan za sam kraj meča, označili su istorijsku pobedu nad Nadalom i plasman u finale.

Protivnik za trofej drugog Grend slema u sezoni biće mu Stefanos Cicipas, koji je savladao Aleksandera Zvereva.

Novak će pokušati da savlada Cicipasa i tako postane prvi teniser u open eri, koji će osvojiti svaki Grend slem bar po dva puta.

Finale Rolan Garosa na programu je u nedelju, a možete ga pratiti na RTS-u.

Izvor:RTS.rs