ОГЛАСНА ТАБЛА
ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА УЖИЧКЕ ВЕСТИ

Fudbalski spektakl u Užicu: Sloboda – Trepča 4:3 (1:1) (VIDEO)

Ovako zanimljivu utakmicu nismo videli još od vremena Super lige“ omaklo se nakon utakmice jednom veteranu Slobodine zapadne tribine. Trepča je gostovala u Užicu nakon 35 godina i pokazala se kao veoma dobra i čvrsta ekipa. Sloboda je odigrala nadahnuto, lepršavo i na momente veoma kvalitetno. Ako tražimo u jednoj rečenici zaključak a to je da je danas pobedio fudbal i da je pobedila Slobodina mladost.
Krenimo redom… Sloboda odlično „otvara“ utakmicu i već u uvodnim minutima pokazuje da želi do bodova. Igrao se 21. minut Đorđević sjajno pronalazi Glišovića na desnoj strani koji pronalazi Gajića. Gajić odigrava povratnu loptu na Nešovića koji u momentu upućivanja udarca biva srušen od igrača Trepče a danas vrlo dobri sudija Šišmanović pokazuje na belu tačku. Dejan Đorđević je siguran sa bele tačke. 1:0.

Ipak, Trepča se nije predavala i u 37. minutu Mirković se sjajno snalazi u kaznenom prostoru Slobode i izjednačuje na 1:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor. U 54. minutu Trepča dolazi do vođstva. Suđen je slobodan udarac za Trepču na 25. metara od gola Đokovića. Igrači Slobode prave ofsajd zamku i 7-8 igrača Trepče se našlo u ofsajd poziciji ali na iznenađenje svih lopta završava u mreži Đokovića. Sudija pokazuje da je ofsajd ali nakon konsultacija sa pomoćnikom preinačuje odluku i priznaje pogodak. 1-2
Ali Sloboda pokazuje još jednom da ima karakter. Peti put ovog proleća nakon vođstva protivnika naša ekipa „se vraća.“ U 60.minutu Đorđević koristi poklon golmana Trepče Melentijevića i izjednačuje na 2:2 i postiže svoj 13. gol u sezoni. Ali prava drama tek sledi. Igrao se 66. minut Gajić se izborio za jednu „ničiju“ loptu, odigrao do Glišovića koji sjajno pronalazi Stamenića, koji je nekoliko minuta pre toga ušao u igru, a mladi Stamenić odlično reaguje i dovodi Slobodu do novog vođstva. 3:2 U 73. minutu Marjanović i Milanović pogrešno kombinuju na sredini terena što koriste centarfor Trepče Mihajlović i dovodi do još jednog poravnjanja 3:3. I kada su svi pomislili da mlada ekipa Slobode nema snage za još jedan preokret u 89. minutu mladi Živanović sjajno pronalazi Stamenića koji, u maniru rasnih strelaca, pogađa mrežu Trepče za konačnih 4:3. Sloboda je bila borbena i hrabra i takav pristup je dao rezultat. U možda i najboljoj igri ove sezone osvojena su važna 3 boda koji sa jedne strane donose preko potreban mir ali i daju nadu da Sloboda može u preostalih 7 kola još više poboljšati poziciju na tabeli i zauzeti mesto u samom vrhu.

KAKAV MEČ – STRAŠAN MEČ

„Ovako zanimljivu utakmicu nismo videli još od vremena Super lige“ omaklo se nakon utakmice…

Posted by GFK Sloboda Užice / ГФК Слобода Ужице on Субота, 01. мај 2021.