Home / FOTO RAZGLEDNICA / Fudbaleri Zlatibora poraženi su sa 1-0 na svom terenu od ekipe Čukaričkog, u okviru 1/8 finala Kupa Srbije.

Superligaš sa Banovog Brda pokazao se kao prejak rival za izabranike Vladimira Mudrinića. Čukarički je dominirao većim delom utakmice, stvorio nekoliko veoma ozbiljnih prilika za gol i samo zahvaljujući raspoloženom golmanu domaćih, Divcu, i slaboj koncentraciji gostiju u završnici, pobeda sedmoplasiranog tima Superlige nije bila ubedljivija. Zlatibor je pružao dostojan otpor i kada se činilo da će na pauzu otići sa aktivnih 0-0, Čukarički je zatresao mrežu, doduše, iz popravnog pokušaja. Udarac Kajevića je glavom na gol liniji zaustavio Marjanović, ali je potom Mićin pritrčao iz drugo plana i poslao loptu u mrežu (0-1).

Zlatibor je u poslednjih dvadesetak minuta utakmice preuzeo terensku inicijativu, ali je ona rezultirala samo jednom konkretnom prilikom. U 61. minutu Nikačević je pokušao da prihvati jednu dubinsku loptu i time se nađe oči u oči sa golmanom gostiju, Belićem, ali je čuvar mreže Čukaričkog reagovao na vreme. S druge strane, Mićin je propustio nekoliko veoma dobrih prilika da poveća svoj golgeterski učinak, a posebno se ističe pokušaj iz 53. minuta, kada je pogodio prečku sa svega nekoliko metara.

U poslednjim trenucima meča, golman Zlatibora, Dalibor Divac, zabeležio je dve nestvarne odbrane i time sprečio ubedljiviji poraz svog tima.

FK Zlatibor: Divac, Miličić, Marjanović, Mitrović, Stanić (od 59. Matić), Lazović, Nikačević (od 66. Đurić), Pavlović, Cvetković, Mladenović, Ćirović. Trener: Vladimir Mudrinić

FK Čukarički: Belić, Jovanović, Bašanović, Kopitović, Crnomarković, Docić, Drinčić, Kajević (od 71. Jovanović S.), Mićin, Ovusu (od 66. Adamović), Milojević (od 79. Jovanović I.). Trener: Nenad Lalatović

Izvor: zlatiborpress