Верници цркава који време рачунају по грегоријанском календару данас прослављају најрадоснији празник Божић, рођење Исуса Христа. Божић прослављају Римокатоличка црква, протестантске, англиканске и православне цркве које су прихватиле ново рачунање времена, укључујући и Украјину која други пут обележава Божић по грегоријанском календару, након закона који је украјински председник потписао у настојању да учини отклон од Русије.
Симболи прославе Божића код римокатолика су јасле у којима је Христ рођен, јелка као вечно зелено дрво и адвентни венац. Обичај да се у цркве поставе јасле, са фигурама које дочаравају сиромашне услове стаје у којој је Христ рођен, потиче из 13. века. Такве јасле у својим домовима данас имају и верници.
У кућама верника римокатоличке цркве венац-адвент је исплетен од сламе и борових гранчица, украшен пурпурним врпцама и има четири црвене свеће, због четири недеље поста, које се пале једна по једна, сваке недеље уочи Божића.
Божић се, као и Ханука и Нова година, традиционално обележава и на Међународној свемирској станици, од 1968. године, преноси Тањуг.
Кардинал, београдски надбискуп Ладислав Немет честитао је верницима предстојећи Божић у традиционалној Божићној посланици и позвао да пођу ка поруци мира, додајући да се моли да се у предстојећој новој години окончају сви ратови који уништавају нашу планету, преноси Тањуг.
Немет је навео да је у 2024. години прослављен јубилеј, јер је пре тачно 100 година, 1924. године, Света Столица и формално утемељила Београдску надбискупију и истакао да је његово именовање за кардинала велико признање за Католичку цркву у Србији, али и знак пажње и поштовања папе Фрање према Србији.
У Божићној посланици нагласио је да поред многих добрих ствари мора да се мисли и на све који су допринели да ове године можемо да живимо у миру. Католичка црква Свету годину, познату као Јубиларна година, слави сваких 25 година. Западне цркве широм света данас прослављају Божић, празник рођења Исуса Христа у Витлејему, где су се вековима хиљаде верника и ходочасника окупљале испред древне цркве Христовог рођења.
Политика