Огласна табла
ЗДРАВЉЕ СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Данас је Светски дан здравља

Институт за јавно здравље Србије саопштио је данас, поводом Светског дана здравља, да је колоректални карцином други по учесталости малигнитет у погледу оболевања и морталитета, јер сваке године се дијагностикује око 4.500 нових случајева, а више од 3.000 људи умре.

У више од 75 одсто случајева колоректални карцином се дијагностикује касно, са већом смртношћу, па је стопа учесталости тог карцинома у Мађарској, Словачкој и Словенији међу првих 10 на свету.

Светски дан здравља се слави као годишњица оснивања СЗО, с једне стране, али у исто време организација користи тај дан да би скренула пажњу светске јавности на најзначајније проблеме у вези са здрављем људи на глобалном нивоу.

 

Извор: ГЗС/РТВ

Podeli članak

Komentari

NAJNOVIJE VESTI

У ритму недеље са Слободанком Станков (ВИДЕО)

ОГЛАСНА ТАБЛА

Грађани опрезнији са зајмовима због све скупљих некретнина

ОГЛАСНА ТАБЛА

Завршница Базума у Ужицу: Џез на српски начин

ОГЛАСНА ТАБЛА

Ево где у Србији просечне плате имају шест цифара

ОГЛАСНА ТАБЛА

Дојаве о бомбама у школама широм Србије – Родитељима речено да не доводе децу на наставу

ОГЛАСНА ТАБЛА

Спремност у свим ситуацијама

ОГЛАСНА ТАБЛА

Временска прогноза за понедељак 29.05.

ОГЛАСНА ТАБЛА

Невреме правило хаос у деловима Србије: Ванредно у околини Пожеге и Ужица, путеви у Златиборском округу оспособљени

ОГЛАСНА ТАБЛА

Почињу пријаве за нових 100.000 ваучера за одмор у Србији

ОГЛАСНА ТАБЛА