ОГЛАСНА ТАБЛА
ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА ЗЛАТИБОРСКЕ ВЕСТИ

Bronzana medalja za Radišića na Evropskom prvenstvu

Čajetinski paraatletičar Aleksandar Radišić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

On je u disciplini bacanje čunja došao do pobedničkog postolja rezultatom 29.98 metara.

Uspeh je još značajniji jer je prvo mesto osvojio najbolji svetski takmičar Željko Dimitrijević oborivši svetski rekord sa rezultatom 34,71. Prethodno je na tekućem Evropskom prvenstvu Stefan Dimitrijević osvojio bronzu u bacanju kugle, dok je Ivana Petrović osvojila srebro u disciplini bacanje diska upotpunivši sjajan nastup reprezentacije Srbije.

Da podsetimo, Radišić je od ranije obezbedio plasman na Paraolimpijske igre u Tokiju, a dobar rezultat je ove godine zabeležio i na otvorenom prvenstvu Hrvatske kada je takođe osvojio treće mesto (28,79m).

Nakon Evropskog prvenstva u Poljskoj uslediće manja pauza, a potom i priprema za najveću svetsku smotru sportista. Radišić će biti drugi Olimpijac iz Čajetine, posle Branke Kuzeljević koja je učestvovala na Zimskim olimpijskim igrama 2006.

Izvor: zlatiborpress.rs