Uzice
септембар 21, 2019
FOTO RAZGLEDNICA SPORT PLUS - UŽICE ZLATIBORSKE VESTI

BRAVO! Anja Ilić treća na ovogodišnjem Balkan kupu u nordijskom skijanju

Posle dvanaset trka i šest takmičarskih vikenda završen je ovogodišnji Balkan kup u nordijskom skijanju. Na ovom takmičenju Srbiju je predstavljala Anja Ilić, smučarka SK Zvezda koja ovu sezonu završila na trećem mestu iza Vedrane Malec (Hrvatska) i Sanje Kusmuk (BiH).

Izvor: tkf.org.tr

Anja Ilić je na ovom takmičenju učestvovala u jedanest trka na 5 i 10 km u disciplini distanca. Prvu medalju Anja Ilić je osvojila već na startu takmičenja početkom februara u Grčkoj, kada je bila treća, a  dobar rezultat je ponovila i nešto kasnije na takmičenju u Ravnoj gori u Hrvatskoj gde je ponovo bila treća. Na svim trkama Ilićeva je dobro trčala skupljajući FIS bodove što joj je u konačnom rasporedu obezbedilo i treće mesto.

Kada se pogledaju ukupni rezultati, Anja Ilić je ove godine osvojila 17 medalja i to pet bronzanih, dve srebrne i čak dest zlatnih u svim takmičenjima što je čini najuspešnijom smučarkom Srbije u 2019.godini

“Zadovoljna sam rezultatima ove sezone, a posebno uspehom na Balkan kupu imajući u vidu da je su druge takmičarke starije i iskusnije od mene. izjavila je Anja Ilić za zlatibor.tv

U SK Zvezda su zadovoljni uspehom Anje Ilić u ovoj sezoni.

“Mi smo učinili sve da Anji obezbedimo odlične uslove za trening i pripreme tako da se naš trud i rad isplatio. Posle kraće pauze naša seniorska ekipa nastavlja sa pripremama sada za letnju sezonu u ski – roll takmičenju gde se nadamo još boljim rezultatima, istakla je predsednika kluba Mina Ilić.

Izvor:zlatibor.tv