ОГЛАСНА ТАБЛА
СПОРТ ПЛУС - УЖИЦЕ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Атлетичарима „Ужица“ шест медаља на два кроса

Атлетичари Атлетског клуба “Ужице”освојили су шест медаља на два кроса, Кросу Срема и Кросу Централне Србије, у Ваљеву. Они су у Ужице донели две златне, три сребрне и једну бронзану медаљу.

Михајло Јакшић на оба такмичења освојио је прво место, односно две златне медаље у тркама млађих пионира на 500 метара.

Милица Жунић освојла је две сребрне медаље. У Инђији је трчала на 800, а у Ваљеву на 3.000 метара.

Иако ателетику тренира само пет месеци, Лазар Цукавац, у конкуренцији пионира у Инђији је освојио друго место на 800, а у Ваљеву треће, на 2.000 метара.

Тренер Жељко Челиковић каже да је веома сам задовољан наступом својих такмичара, на оба кроса.

-Михајло Јакшић је у својим тркама надмоћно победио и доказао да је у својој генерацији један од најбољих у Србији. Старија јуниорка Милица Жунић истрчала је две квалитетне трке, мада од ње очекујем и веће домете, а за Лазара Цукавца имам само речи хвале, јер је за једног почетника храбро истрчао квалитетне трке што ме одушевиле. Морам да похвалим као и Тијану Цукавац која је солидно истрчала обе трке, али се види да јој недостаје стаж у атлетлици јер она тренира непуних пет месеци, оценио је Челиковић.

Атлетичари “Ужица” биће заузети тркама сваког викенда у априлу, а тренер Жељко Челиковић још једном је младе позвао да почну да се баве атлетиком у том клубу, уз бесплатну чланарину.