Užice Oglasna Tabla
FOTO RAZGLEDNICA VESTI IZ OKRUGA

Ariljci “pokorili” Kragujevac

Kragujevac, 22. februar 2020. – Košarkaši Klika iz Arilja, upisali su trijumf, na gostovanju u Kragujevcu, protiv domaćeg Radničkog 1950, rezultatom – 78 : 89 (23:30; 21:21; 20:19; 14:19), u utakmici 18. kola Prve regionalne lige Zapad. Ariljci su prvi sa maksimalnih 36 bodova. Narednog vikenda Klik će, na svom terenu, ugostiti Napredak Junior iz Kruševca.

Ariljci nastavljaju dominaciju na “Zapadu”. Niz nepobedivosti raste iz nedelje u nedelju, a sada je dostigao broj 25. Pobeda u Kragujevcu je bila očekivana, a “malinari” su opravdali ulogu favorita.

Praktično prva četvrtina je odredila tok meča i konačnog pobednika. Već tada je bilo jasno da ariljski sastav ima punu kontrolu utakmice. Kragujevčani su pokušavali da pariraju gostima, ali svaki pokušaj da se uhvati priključak, odmah je osujećen i odbijen.

Nakon prvih deset minuta meča i stečene prednosti, usledio je period “otaljavanja posla” od strane košarkaša Klika. Rezultat se drži pod kontrolom, a na odmor se odlazi prednošću gostiju – 44 : 51.

I u nastavku susreta viđen je scenario iz druge četvrtine. Domaći tim pokušava da preokrene rezultat, no, gosti bez većih problema, uspevaju da kontrolišu dešavanja na terenu. i stižu do osamnaeste ovosezonske pobede, tako da i dalje ostaju jedini neporaženi tim u sve četiri grupe Prve regionalne lige.