ОГЛАСНА ТАБЛА
ВЕСТИ ИЗ ОКРУГА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Ariljci nastavljaju utabanom stazom

Košarkaši ariljskog Klika zabeležili su trijumf, na svom terenu, protiv Svilajnca, rezultatom – 96 : 51 (22:16; 28:9, 19:15; 27:11), u meču 21. kola Prve regionalne lige Zapad. Ariljci su prvi sa maksimalna 42 boda. Naredni susret Klik će igrati u Loznici, kod istoimene domaće ekipe.
Prazne tribine i ariljskoj hali dočekale su aktere ovog duela. Jasno je bilo da je domaći tim apsolutni favorit, a to je, na kraju, i opravdao.
Počelo je prema očekivanju. Košarkaši iz Arilja su nametnuli svoj ritam i lagano vodili igru kako njima odgovara. U prvih deset minuta bilo je to rutinsko otaljavanje posla što pokazuje i rezultat prve četvrtine – 22 : 16.

U drugoj četvrtini kreće “uragan”. Odbrana Ariljaca je na maksimali, a u napadu su pretili sa svih pozicija. Krenule su i trojke Nedeljkovića, tako da gosti već tada u “autu”. Na poluvremenu domaći sastav ima velikih 25 poena prednosti – 50 : 25.
I u drugom poluvremenu ista slika, Ogromna razlika u kvalitetu bila je očigledna. Gosti su neubedljivi sve do kraja utakmice, tako da je ovaj meč bio malo jači trening za Klik.
Iskoristio je trener domaćeg tima Marjanović da pruži priliku svim igračima, što su oni maksimalno iskoristili. Treba reći da je Klik u ovom duelu bio lišen pomoći čak četvorice igrača, a razlog su povrede – Mitrović, Grojić, Marjanović i Isailović.
Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Nedeljković, sa 24 poena (8/13 trojke). Dvocifren učinak imali su još Zurnić sa 15, Smolović i Edin Vesković po 10 poena.
Kod gostiju bolji od ostalih bio je Mitrović, koji je jedini imao dvocifren učinak – 15 poena.

Izvor: pozegaradio.rs