Home / FOTO RAZGLEDNICA / Užičanin treći na Otvorenom međunarodnom prvenstvu Austrije

Užičanin treći na Otvorenom međunarodnom prvenstvu Austrije

Užički strelac, prvak države u gađanju pokretnih meta u seniorskoj kategoriji, disciplina Trap, Borko Vasiljević nastupio je kao član selekcije Srbije  na Otvorenom međunarodnom prvenstvu Austrije u Libersdorfu gde je osvojio treće mesto. Takmičenje se održalo tokom vikenda, 30. juna i 1. jula i nastupilo je 115 takmičara. Prvo mesto osvojio je Jiri Liptak, drugi je bio Vanek Pavel, a treće mesto je pripalo našem strelcu Borku Vasiljeviću, koji se u finale plasirao rezultatom 119 ( 25, 23,23, 23, 25).

Druga dvojica srpskih reprezentativaca , Stevan Takač bio je 35, učinkom od 108 meta, dok je Dušan Nikolić sa upucanih 106 meta takmičenje završio na 41 mestu. Pored ove trojice na ovom takmičenju učestvovala su još dvojica srpskih strelaca: Nikola Šotra je sa 111 meta u ukupnoj konkurenciji osvojio 23. mesto, a Victor Baretta je bio 57. sa 98 pogodaka.

Na ovom istom strelištu će se u toku narednog meseca održati i  ESC Evropsko prvenstvo 2018.

pasaz.rs/M.N./ Izvor: Streljački savez Srbije na pokretne mete, foto:B. Vasiljević, privatna arhiva