Uzice
јун 26, 2019
FOTO RAZGLEDNICA SPORT PLUS - UŽICE UŽIČKE VESTI

Sloboda zasijala u Užicu

Užice- Po lepom vremenu, u prijatnom ambijentu užičkog gradskog stadiona, dobra, hrabra, požrtvovana igra mladih fudbalera Slobode i apsolutno zaslužen trijumf nad gostima iz Bečeja. FK Sloboda Užice – OFK Bečej 1918 1:0 (0:0).
Skroman fudbal u prvom poluvremenu. Mnogo duela, borbe na obe strane, međutim, bez izrazitih prilika za postizanje gola.
Novinarske beležnice ostale su gotovo potpuno prazne.
Jedine dve situacije vredne pomena su dva šuta iz daljine fudbalera Slobode. Prvo je u 15. minutu sreću okušao Petrović, međutim, lopta posle njegovog šuta sa 20-ak metara završava pored desne stative gola golmana Živkova.
Na istom mestu lopta je završila i posle snažnog šuta levog beka Užičana Vučkovića u 39. minutu.
Osim opisanih situacija, zaista malo toga za pomenuti u prvom delu.
Odmah kako su fudbaleri dveju ekipa otpočeli drugo poluvreme, beležimo i najbolju priliku za Bečejce. Dobar centaršut sa desne strane na 5-6 metara od gola glavom između dva Slobodina defanzivca zahvata Tomčić, šutira, međutim, golman Mitrović je dobro postavljen i loptu sjajnim refleksom odbija u polje.
Još jednom se golman domaćih istakao u 55. minutu. Kombinovali su gosti na levoj strani terena, lopta se nekako na kraju odbija do Bajića, koji snažno šutira sa 10-ak metara, međutim, Mitrović je na mestu i lepom paradom loptu odbija u polje.
U nastavku, dešavanja na terenu su uglavnom bila koncentrisana na sredini igrališta, sa puno borbe, intenziteta u duelima, ali bez izrazitih šansi za postizanje gola.
Sve do 82. minuta.
Lepo su Milenković i Peralović kombinovali na sredini terena. Posle razmenjenog duplog pasa Peralović sa desne strane sjajno centrira, Simić visoko skače, loptu zahvata glavom, šutira – prečka, međutim, na pravom mestu je rezervista Sekulić koji odbijenu loptu, iz neposredne blizine, glavom šalje u praznu mrežu.
1:0 za Slobodu !
Do kraja meča, fudbaleri Slobode su se uglavnom koncentrisali sa očuvanje stečenog vođstva, gosti stihijski napadaju, ali bez uspeha, i rezultat ostaje nepromenjen. Slobodaši beleže prvu prolećnu pobedu !
U sledećem, 27. kolu Prve lige Srbije, fudbaleri Slobode 17. marta gostuju u Kruševcu ekipi Trajala.