Home / FOTO RAZGLEDNICA / SLOBODA I DOGODINE U PRVOJ LIGI SRBIJE

SLOBODA I DOGODINE U PRVOJ LIGI SRBIJE

forma

Zemun se pobedom nad Jagodinom posle deset godina vratio u Super ligu, Užičani bez motiva odigrali meč kod kuće posle saznanja da ne mogu do Super lige, Odžaci se novim porazom definitivno oprostili od prvoligaškog društva, kao i BSK Borča, čeka se još jedan putnika za niži rang. Pomireni s činjenicom da je Super liga nedosanjan san, fudbaleri Slobode su bez motiva odigrali meč sa Dinamom, remi je poslednje zbog čega su, aplauzom pozdravljeni od malobrojnih simpatizera, mogli da žale ulazeći u svlačionicu.

DSC_0003_resize

Miličić je u petom minutu odlično izveo slobodan udarac, Langura je „pročitao“ nameru i uspeo da loptu skrene u korner. Nešović je, u 15. minutu, iz povoljne situacije slabo šutirao, kao i nekoliko minuta kasnije Stošić na suprotnoj strani.

DSC_0022_resize

Stopostotnu šansu za Slobodu prokockao je, u 29. minutu, Peličić. Gašić se na 35 metara od gola spetljao sa loptom, Peličić je imao otvoren put ka golu, ušao je u šesnaesterac ali umesto šuta dodao je loptu protivničkom igraču. Do odmora samo još jedna prilika, Đerić je pokušao da Nešićev centaršut skrene u mrežu, opet je Lagura bio na mestu.

DSC_0092_resize

Slobodina inicijativa urodila je plodom u 52. minutu. Joksimović je pronašao Došljaka pred golom gostiju, ne oklevajući napadač Užičana je pored nekolicine igrača Dinama loptu poslao pod prečku.

DSC_0086_resize

U 75. minutu sudija Gligorević je procenio da je pred golom Slobode Miličić s leđa gurnuo igrača Dinama. Loptu je na belu tačku postavio Stojković i doneo bod gostima.

DSC_0223_resize

Posle tačno deset godina, fudbaleri Zemuna vratili su se u Super ligu. Neviđeno slavlje nastalo je posle poslednjeg zvižduka sudije Nikitovića, gledaoci su u rekordnom broju (3.000) došli na Gradski stadion, da prisustvuju povratku u elitno društvo, a brojni fudbalski gurmani sjurili su se sa tribina na teren. Slika za primer i uživanje. I pamćenje.

DSC_0286_resize

Mreža Jagodine zatresla se u 21. minutu, posle ubačaja Ristovića iz kornera, na suprotnoj stativi isprsio se Nemanja Vučić i, ispostavilo se, postigao gol vredan superligaške scene – 1:0.