Uzice
март 22, 2019
FOTO RAZGLEDNICA SPORT PLUS - UŽICE UŽIČKE VESTI

Peti uzastopni poraz košarkaša Slobode: KK Sloboda – KK Spartak 92:94 (VIDEO)

Užice – Neverovatna, infarkt završnica večeras u Velikom parku, i nažalost, još jedan, peti uzastopni poraz košarkaša Slobode. KK Sloboda Užice – KK Spartak Subotica 92:94 (41:49).

Spor ulazak u utakmicu domaćih momaka. Odmah na startu, košarkaši Spartaka su u vođstvu 6:0, pa 14:9. Igrutinović je pravio dosta problema košarkašima Slobode na samom početku meča. Nije da se domaći nisu trudili, međutim, napad nije funkcionisao uopšte….jako puno je tu bilo nesnalaženja, promašaja…dok su u odbrani masu poena primili sa penala, što opet govori o nedostatku koncentracije u defanzivi. Gosti vode sve vreme, lako i lepo eksploatišu greške domaćih, i na kraju prve četvrtine imaju lep plus na svom kontu (14:23).

Odmah na startu drugog dela, gosti poentiraju i već su na +11 (14:25) !? Konačno, domaći reaguju… Simić i Marić generišu seriju košarkaša Slobode od 10:2, budi se i publika, utakmica je opet u egalu (33:33). Kao na rolerkosteru….opet slede prazni minuti domaćih…sledi serija gostiju od 12:2, +10 je za goste. Lobarev, Barma i Igrutinović vuku goste u tim momentima.
Apsolutno ništa ne funkcioniše u igri Slobode, nižu se promašaji, loše odluke u odbrani, selekcija faulova je, takođe, jako loša…..da bi Hristov, na koncu, ubacio trojku pred sam kraj poluvremena za konačnih 41:49 pred veliki odmor.

…i opet….dobar rezultat za Užičane, razumevajući kvalitet igre koji su prikazali u prvom delu !

Nema pomaka u igri Slobode ni na početku drugog poluvremena. Trojku za trojkom ubacuju Subotičani, odbrana na perimetru ne postoji, bili su to sve, mahom, laki, otvoreni šutevi za goste koji su ubrzo na +13 (64:51). Nesigurnost se mogla pročitati na licima košarkaša Slobode u tim momentima. Gosti vešto koriste katastrofalnu igru domaćih, i već su na, najvećih do tada, +17 (78:61), da bi se treći period završio rezultatom 78:63 u korist košarkaša Spartaka.

Odmah na startu poslednjeg perioda, gosti poentiraju, i već su na +19 !?

Od tog trenutka, kreće neverovatan comeback domaćih košarkaša. Šta su čekali do tada, ostaće misterija !

Simić vuče ekipu Slobode, na razne načine je poentirao, inicijativom i zalaganjem prosto zarazio ostatak svoje ekipe. Sjajno je nalazio rupe u odbrani Spartaka, bio vrlo aktivan i u defanzivi, na skoku. Odbrana je konačno dobra, angažovana, pokretljiva….Slobodaši su ubrzo na minus 10 (78:88), na 4,30 min. do kraja. Odbranjen je i naredni posed ekipe Spartaka, Kadiri ubacuje trojku iz ćoška, Veliki park je na nogama, Slobodaši su na samo minus 7, na 3,50 min. do kraja. Gosti na kratko odbijaju napad, međutim, Simić i Lovet (neverovatna trojka) opet dižu Veliki park na noge. Užičani su na minus 2 (88:90) na 2 minuta do kraja ! Živa utakmica !
U sledećem posedu ekipe Spartaka Igrutinović sjajno probija uz čeonu liniju, skraćuje za tamnoputog Bakumanju koji silovito zakucava…i onda, tako tipično za strane, tamnopute igrače, počinje nepristojno da gestikulira prema publici, gde u svom tom „slavlju“ , mašući rukama, kači Simića po glavi….sudije sviraju namernu ! Na iznenađenje svih prisutnih, arbitri odlučuju da dva penala šutita Marić (!?). On koristi oba, +2 je za goste. Iz dodatnog poseda Lovet gubi loptu, međutim, na drugoj strani Slobodaši igraju odličnu odbranu, gostima ističe napad, 30 sec. do kraja.
Sledi napad ekipe Slobode, gde Lovet sjajnom minijaturom, crossover-om izbacuje svog čuvara, i efektno poentira sa 4-5 metara od koša. Nerešeno !

15 sekundi ostaje za napad ekipe Spartaka !

Lobarev preuzma odgovornost na sebe, raširili su mu saigrači, ostavili prostora za izolaciju…pravi par promena, stepback-om malo odskače u stranu, diže se na šut i pogađa „kao kap“ sa zvukom sirene !

U Velikom parku muk, neverica !

Najefikasniji u redovima Slobode bio je David Kadiri sa 24 poena (13 skokova), Simić je dodao 20 (9 skokova), a Lovet 17 poena.

Kod gostiju, dobro raspoređeni poeni. Filip Barna postigao je 24, Luka Igrutinović je dodao 20, a Lobarev 19 poena.

U sledećem kolu, 9. marta, košarkaši Slobode gostiju ekipi Vršca.

Izvor:fb/kksloboda