Home / FOTO RAZGLEDNICA / ODLIČNA KOŠARKAŠKA UTAKMICA: DERBI PRIPAO KOMŠIJAMA 67: 76

ODLIČNA KOŠARKAŠKA UTAKMICA: DERBI PRIPAO KOMŠIJAMA 67: 76

U veličanstvenom ambijentu, opet, gotovo punog Velikog Parka, zaslužena pobeda gostiju iz Čajetine nad domaćom Slobodom, KK Sloboda – KK Zlatibor Čajetina 67:76 (30:53).

Samo u prvih par minuta prvog poluvremena utakmica je bila u egalu. Od sredine prve četvrtine, pa do kraja poluvremena, na parketu je postojao samo jedan tim, tim Zlatibora. Košarkaši iz Čajetine, vrlo iskusna takmičarska ekipa, u svakom trenutku znala je šta želi i kako to da sprovede u delo. Prelako su probijali prvu liniju odbrane Slobode, i uvek nalazili viškove iz kojih su postigli masu lakih poena, zicera, trojki… Kojić je, usled nepostojeće odbrane Užičana, uglavnom ostajao sam na trojci, što je rutinski koristio, pogodio je par vezanih šuteva što je ulilo dodatnu sigurnost ekipi Zlatibora. Kada su, u obe četvrtine, Užičane brzo i prelako uvukli u bonus, vrlo fino su prepoznavali situacije, spuštali su loptu na niski post gde je Mandić vrlo lepo i lako rešavao situacije poenima…
Na drugoj strani, košarkaši Slobode zbunjeni, slabi, ležerni… Pokušavali su stihijski, nekim improvizacijama, organizacija napada debelo je škripala, niko nije bio ni približno šuterski raspoložen… Riboškić je pokušavao nekim izolacijama, šutevima iz daljine, propisno se ispromašivao… Odbrana domaćih, kao što sam i pomenuo, doslovce, nije postojala. Kasnilo se na sve strane, zapinjalo u blokovima, selekcija faulova bila je katastrofalno loša, skok nije funkcionisao, rano se ulazilo u bonus, što su iskusni gosti vrlo vešto kažnjavali ili penalima ili laganim poenima… Rezultat 30:53 još je i dobar koliko su košarkaši Slobode bili slabi u prvom poluvremenu.

U drugo poluvreme domaći ulaze puno smislenije, bolje… Odbranu su konačno zaigrali na pravi način, sa puno angažmana, pomaganja, preuzimanja… Napad je proradio, u tom delu utakmice odlični Mladenović vezuje 10 poena, nadovezuju se mladi Pero Miličević sa trojkom iz dotrčavanja, Bjelić sa par finih minijatura pod samim obručem i prednost gostiju je vrlo brzo prepolovljena… Veliki Park, doslovce, gori ! To je trebalo videti… Gosti u tom trenutku ulaze u debelu minus fazu, nisu mogli ništa da odbrane, napadački vrlo smušeni, selekcija šuta, usled jako dobre odbrane domaćih i ogromnog pritiska sa tribina, vrlo loša, mašili su u serijama…
Na 4:30 do kraja, prednost ekipe Zlatibora spada na samo +6, u tom trenutku učinilo se da možemo i do preokreta, bilo je par napada u kojima je moglo puno bolje, falilo je malo mirnoće, strpljenja, falio je jedan iskusan igrač da na sebe preuzme, da iznudi faul, da pogodi šut, brzalo se u napadu, i košarkaši Zlatibora preko Mukanovića, Vulića i Kojića odbijaju napad domaćih. Riboškić trojkom podgreva nadu da se možda i može nešto uraditi, medjutim Kojić trojkom iz ćoška stavlja tačku na utakmicu, i zasluženu pobedu svoje ekipe. Kod domaćih nešto bolji od ostalih bili su Mladenović i Bjelić, dok su kod gostiju poenterski odskočili Kojić i Vulić, generalno ceo tim Zlatibora je odigrao vrlo solidno.

D3S_4518_resize D3S_4520_resize D3S_4521_resize D3S_4526_resize D3S_4527_resize D3S_4531_resize D3S_4541_resize D3S_4561_resize D3S_4573_resize D3S_4593_resize D3S_4604_resize D3S_4606_resize

Izvor: fb/kksloboda