Home / FOTO RAZGLEDNICA / Košarkaši Zlatibora savladali Dunav

Košarkaši Zlatibora savladali Dunav

Pobedom u 22. kolu KLS-a na svom parketu nad Dunavom od 81-76 (23-14, 18-31, 19-15, 21-17) košarkaši Zlatibora došli su do 13. pobede i sasvim izvesno obezbedili plasman u završno doigravanje 12 timova najboljih u Srbiji.
(Na ovom Zlatibor je sa tribina imao podršku svog nekadašnjeg igrača, Aleksandra Jevđića, člana generacije koja je prošle sezone obezbedila plasman u Košarkašku ligu Srbije)

Iako su prvu četvrtinu završili sa +9, a na početku druge imali i dvocifrenu prednost, Čajetinci su sve do polovine treće deonice bili tim koji juri prednost rivala. Gosti iz Starih Banovaca su veoma borbenom igrom i preciznim šutem za tri poena u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat, a trojkom Klještana iz okreta u poslednjoj sekundi poluvremena otišli su na odmor sa +4 (41-45). U nastavku je Dunav došao i do osam poena prednosti (48-56), ali su tada dopustili domaćinu da serijom 12-0 u samoj završnici četvrtine vrati prednost od četiri poena. Ipak, Slobodan Popović je trojkom pre zvuka sirene uveo svoj tim u poslednji period sa samo pola koša zaostatka.
U poslednjoj deonici presudni momenti odigrali su se na nešto više od pet minuta pre kraja meča. Pri nerešenom rezultatu (67-67) Svetozar Popović je sa dva poena i dve asistencije poveo svoj tim ka vođstvu od 73-67, koje će se ispostaviti nedostižnim. Dunav je na minut i po ponovo smanjio na pola koša (75-74), ali je Simovićeva trojka na 30 sekundi pre kraja stavila tačku na ovaj meč (79-74).

Najefikasniji igrač meča bio je Dragoslav Papić (24 poena), Vladimir Veličković je postigao 17, Nemanja Simović 11, a Svetozar Popović je uz 10 poena imao i pet uspešnih dodavanja.
Kod gostiju, Željko Klještan je postigao 21 poen, Nikola Vuković je imao 14, Milan Nikolić 12 (šest skokova), Luka Mitrović 11, a Lazar Zorčić 10 poena (šest skokova).

KK Zlatibor: Gudžić 2, Spasov, Tmušić, Marojević 6, Songolo, Veličković 17, Vulić 9, Smolović, Popović 10 p. 5 as, Simović 11, Riznić 2, Papić 24. Trener: Vanja Guša

KK Dunav: Nikolić 12 p. 6 sk, Cvetković, Bolović, Mitrović 11, Zorčić 10 p. 6 sk, Vuković 14, Popović Sl. 7, Miljković 1, Klještan 21, Stanojević. Trener: Mitar Ašćerić

Izvor: zlatiborpress