Home / FOTO RAZGLEDNICA / KOŠARKAŠI ZLATIBORA DO NOVE POBEDE POSLE PRODUŽETKA

KOŠARKAŠI ZLATIBORA DO NOVE POBEDE POSLE PRODUŽETKA

17190909_1307218906037220_7825492520049062486_n

Košarkaši Zlatibora savladali su kao gosti ekipu Plane sa 73-70, u okviru 21. kola Druge muške lige Srbije. Čajetinski tim je do novog trijumfa, ukupno 17. u sezoni, došao posle produžetka i penal završnice, mada treba istaći da su domaći igrači imali šut za drugi produžetak, koji nisu uspeli da realizuju. Prethodno je, u poslednjem minutu četvrte četvrtine, Čabrilo za domaći tim pogodio dva od četiri penala, čime je svom timu doneo izjednačenje, dok gosti u završnih 60 sekundi nisu postigli poen.

Zlatibor je posle prvih deset minuta imao dvocifreni zaostatak (25-9), koji su ipak uspeli da sustignu u poslednjoj deonici, a u 39. minutu su imali i vođstvo od dva poena (61-59).

U redovima Zlatibora najzapaženiji je bio Petar Marić (21 poen, sedam skokova), Milan Vulić ubacio je 19 koševa, Sanel Mukanović je uz 10 poena imao i pet uhvaćenih lopti, dok je Stefanu Kojiću jedan poen nedostajao da drugu utakmicu zaredom ostvari „dabl-dabl“ (devet poena, 11 skokova). U domaćem timu, Arsić je uz 16 poena imao 11 skokova, Bogdanović je ubacio 18 poena, Čabrilo je imao 15 poena i osam skokova, a Starinčević 13 poena.

KK Plana -KK Zlatibor 70-73 (25-9, 14-21, 16-15,6-16, 9-12)

Zlatibor je zadržao isto odstojanje u odnosu na najbližeg pratioca, ekipu Proleter Naftagasa, koja je na svom parketu savladala Jagodinu sa 103-83. Užička Sloboda je kao domaćin pobedila Futog Tupanjac sa 101-83.

Izvor:zlatiborpress.rs