Home / FOTO RAZGLEDNICA / KOŠARKAŠI „SLOBODE“ POBEDILI „SREM“ 98:69

KOŠARKAŠI „SLOBODE“ POBEDILI „SREM“ 98:69

U ne toliko interesantnoj utakmici u užičkom Velikom Parku, zaslužena ubedljiva pobeda naših košarkaša protiv gostiju iz Srema, Sloboda – Srem 98:69.

12369172_1243082372373470_2852019707224912528_n

Od samog početka, ekipa Slobode, predvođena sjajnim i poenterski vrlo raspoloženim Jovanovićem, nameće svoj ritam, u utakmicu se ušlo vrlo svesno, posvećeno, angažovano, rešeno da se odmah gostima stavi do znanja da u Velikom parku večeras nemaju šta da traže… Odbrana je bila jako solidna, napad smislen i tečan. Iz takve odbrane, otvoreno je dosta kontri i polukontri, postignuto dosta lakih poena i prednost domaćih je rasla iz minuta u minut do konačnih 52:30 na kraju prvog dela. Cela ekipa delovala je zaista dobro, prednjačili su Jovanović i Cvetković, a i ostali vrlo solidni.. E sad, par reči o gostima… Zaista, malo je reći, skromna ekipa, delovali su, bez preterivanja, kao momci koji su se skupili pred sam meč, kao grupa rekreativaca… Masa izgubljenih lopti, koraka, svakojakih grešaka, šut nije funkcionisao, skok takodje, odbrana vrlo porozna… Ljubiteljima košarke, koji ih pamte i iz prethodnih sezona, kada su mečevi ovih ekipa bili svojevrsni derbiji, zaista nije bilo lako da ih gledaju ovakve večeras…
Žao mi, ova ekipa je uvek bila dobra, prošle godine predvodili su ih sjajni Saša Vasiljević, Simić (Mega/Smederevo), Kasabašić, Djordjić koji je još u ekipi i koji je, uz Jovanovića, jedini večeras pružao kakav-takav otpor… Nažalost, ukoliko se nešto značajno ne promeni, ne piše im se dobro ove sezone.

U drugom poluvremenu, zaista, malo toga za pomenuti, osim, eto, par efektnih poteza domaćih košarkaša… Igralo se da se što pre završi. Jovanović je nastavio da rešeta, ispratili su Žunić, Cvetković, Pavle Jokić i kapiten Andjić, gosti za nijansu življi nego u prvom delu, al’ nedovoljno za nešto više i eventualni preokret… Šansu su, pred sam kraj dobili i igrači koji nisu protagonisti, i utakmica je rutinski privedena kraju…
Za sam kraj, domaća ekipa sa parketa ispraćena je zasluženim, gromoglasnim aplauzom !