Home / FOTO RAZGLEDNICA / KOLO IZNENAĐENJA: Nijedan od tri prvoplasirana tima nije slavio kod kuće

KOLO IZNENAĐENJA: Nijedan od tri prvoplasirana tima nije slavio kod kuće

Posle lidera Mačve kod kuće (1:2) i drugoplasirane Slobode u Užicu (2:2) i Piroćanci ostali kratkih rukava na domaćem terenu (1:2), golman Kostić savladan posle 841 minuta.

15175609_10207717165506634_1489636300_n

Devet mečeva Radnički je bio bez poraza, golman Ivan Kostić nije bio primio gol 829 minuta, ali se za trećeplasirani tim Prve lige sve promenilo u 90. minuta meča sa Dobanovčanima, i to na njihovom terenu u Pirotu.

Posle 5. kola i poraza od Slobode u Užicu (1:0) usledio je novi, u 15. kolu, i to na domaćem terenu od Budućnosti (1:2).

Golman Ivan Kostić jurio je rekord, ali nije uspeo, njegova mreža zatresla se posle 841. minuta, a egzekutor je bio napadač Dobanovčana Nemanja Subotić u 12. minutu.

Prvo je domaćinu poništen gol u 6. minutu, šut Ristova odbranio je Nedeljković, pritrčao je Mančić i zatresao mrežu, ali je sudija svirao ofsajd.

Šok za domaće navijače u 12. minutu, penal za goste posle neopreznog starta Stojanovića, a siguran sa bele tačke bio je Subotić – 0:1.

Četiri minuta kasnije pobegao je desni bek Dobanovčana, ubacio loptu, loše je reagovala odbrana domaćina, pa je Subotić sa pet metara ponovo pogodio – 0:2.

Potom su se gosti preorjentisali na kontranapade.

Do finiša prvog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, a onda je Denis Ristov iz slobodnog udarca prepolovio prednost gostiju – 1:2.

Domaći su u nastavku nastavili sa napadima, pa je strateg Dobanovčana dvadesetak minuta pre kraja izvršio dve izmene i uveo igrače sa defanzivnim zadacima.

Gosti su počeli da „kradu vreme“, pred kraj se pobunio i trener Piroćanaca Marjan Živković, pa je isključen zobg prigovora u 85. minutu.

Semafor 15. kola Prve lige Srbije:

Subota:

Mačva – Inđija 1:2 (Lazarević 75. jedanaesterac – Ivanović 33, Rakić 42)

Sloboda – Bežanija 2:2 (Đerić 19, 40 – M. Perić 47, Vučetić 90+2)

Zemun – Dinamo (Vr) 3:0 (Cakić 13, Lukić 62, Dimić 71)

Proleter (NS) – Jagodina 2:1 (Andrejević 9, Krstevski 54 – Milošević 65)

Kolubara – OFK Beograd 3:3  (Mihailović 20, Rajković 34, Peralović 90+1. jedanaesterac – Cuckić 59, Šiškov 79, Rajevac 87. jedanaesterac)

Odžaci – Sinđelić (Bg) 1:2 (Ćovin 76. jedanaesterac – Branković 53, Vukčević 61)

BSK Borča – ČSK Pivara 3:2 (Tripković 42, 70. jedanaesterac, Dabić 67 – Stepanov 6, Zlatković 78)