Home / FOTO RAZGLEDNICA / KK „SLOBODA“ – KK „RTANJ“ 101:78

KK „SLOBODA“ – KK „RTANJ“ 101:78

Solidna utakmica u Velikom parku i ubedljiva pobeda naših momaka, KK Sloboda – KK Rtanj Boljevac 101:78 (51:36).

14666189_1490483020966736_3683750031588833689_n

Dobro prvo poluvreme domaćih košarkaša. U prvoj četvrtini egal, domaći su napadali sa niskog posta, gosti su se, uglavnom, oslanjali na šut za 3 poena, i preko, za šut, vrlo raspoloženog Rosića, držali priključak. Utakmicu kod Slobode dobro otvara Diković, ušao je vrlo koncentrisano, posvećeno, odbranu je ‘peglao’ jako dobro , u napadu vrlo fino, racionalno razigravao saigrače, pokrenuo je celu ekipu…
U drugoj četvrtini, intenzitet odbrane dignut je na viši nivo, iz takve pokretljive, angažovane defanzive, domaći su uspeli otvoriti dosta finih kontri, trčalo se jako dobro. Počelo je i da ulazi. Trojke su redom pogadjali Žunić, Andjić, Cvetković, Diković. Mladenović je jako fino zidao dole, postigao dosta veštih, laganih poena… Prednost je rasla. Goste je ‘stao’ šut, loše su gradili obruč, ponestalo je rešenja u napadu, pokušavali su nekim improvizacijama, nije išlo, odbrana ležerna, što je, sve u svemu, i rezultovalo ubedljivom prednošću domaćih pred pauzu (51:36). Valja pomenuti i to da su gosti bili poprilično oslabljeni neigranjem jednog od ponajboljih svojih igrača, Ivana Trtića…

Predvođeni odličnim Pavlom Jokićem, Vukom Jovanovićem i Strahinjom Mladenovićem, domaći i u drugom poluvremenu lagano održavaju i povećavaju prednost, bilo je mesta i za mladje momke, kao i za pregršt lepih poteza i zakucavanja… Na kraju, ‘pukla’ je i stotka !

Izvor: fb/kksloboda