Home / FOTO RAZGLEDNICA / KK „SLOBODA“ – KK „MLADOST SP“ 83 : 63

KK „SLOBODA“ – KK „MLADOST SP“ 83 : 63

U solidnoj košarkaškoj predstavi večeras u Velikom Parku, možda i najboljoj, svakako najkompletnijoj partiji domaćih košarkaša pred domaćom publikom, zaslužena, ubedljiva pobeda košarkaša Slobode nad gostima iz Smederevske Palanke, KK Sloboda – KK Mladost SP 83:63 (42:29).

15102263_10207690267794208_485624420_o

Odlično prvo poluvreme domaćih košarkaša. U prvoj četvrtini uglavnom egal, utakmicu kod Slobode odlično otvara Diković sa par efektnih asistencija, vrlo raspoloženi Cvetković i Mladenović odlično poenterski rešavaju sa niskog posta gde gosti nisu uspeli odbrambeno odgovoriti usled nedostatka gabarita… Ekipa Mladosti rezultatski priključak drži uglavnom preko starog prvoligaškog igrača Tapuškovića, Nikole Čvorovića (bivši FMP-ov igrač), kao i šuterski raspoloženong Stanisavljevića…
U drugu četvrtinu domaći ulaze puno angažovanije, pre svega odbrambeno, stizalo se sve, Cvetković ‘zaključava’ reket, usled nešto slabijeg šuta, nastavlja se sa odličnom unutrašnjom igrom u napadu, skok je jako fino kontrolisan, prednost Slobode raste… Gostiju su pokušavali stihijski, nije išlo. Tvrdu, čvrstu odbranu domaćih pokušali su probiti šutem iz daljine koji nije funkcionisao, nisu uspeli materijalizovati ni brz ulazak u bonus domaćih košarkaša… Odbrana domaćih funkcionisala je zaista jako dobro, angažovano, što je, sve u svemu, i rezultovalo visokim suficitom pred odmor, 42:29 !

I u drugo poluvreme domaći ulaze vrlo motivisano, intenzitetom odbrane koji nijednog trenutka nije opadao ni za pedalj lomili su indisponiranog protivnika, napad je vrlo dobro kontrolisan, tražila su se uvek najbolja rešenja, u oba pravca zaista fino. Na kraju, iz takve igre, svi su dobili svoj prostor, minute i uloge… Bilo je mesta i za efektne poteze, par lepih kontri i zakucavanja…

Mada posle ovakve partije nikoga ne bi trebalo posebno isticati, ipak svakako treba pomenuti sjajne allround partije Starhinje Mladenovića, Ilije Cvetkovića, Pavla Jokića… Nemali doprinos dali su i Diković, novopridošli plej Pavle Roganović, kao i ostali Slobodini košarkaši… Velika pobeda !