Home / FOTO RAZGLEDNICA / Guša: Hvala publici

Guša: Hvala publici

Košarkašima Zlatibora ostalo je još gostovanje Mega Bemaksu u Beogradu (utorak 19 časova) u okviru 10. kola Superlige Srbije da kompletiraju takmičenje u grupnoj fazi završnice prvenstva. Ukoliko pobede ili Crvena zvezda savlada Tamiš (utorak 13 časova) Zlatibor će se plasirati u četvrtfinale gde ih verovatno čeka FMP.

„Imamo još tu utakmicu sa Megom, da odigramo pošteno, i ako Bog da i sve bude kako treba da se spremamo za to četvrtfinale gde mislim da možemo dosta da pružimo,“

rekao je posle utakmice sa Crvenom zvezdom plejmejker Svetozar Popović. I trener Vanja Guša se nada pozitivnom ishodu u poslednjem kolu, a da podsetimo da je Mega savladala Zlatibor u prvom delu, dok je Zvezda izraziti favorit protiv Pančevaca.

„Spremamo se za utakmicu sa Megom, pretpostavka je da ćemo doći do četvrtfinala plej – ofa. Mislim da se nećemo zadovoljiti četvrtfinalom,“

rekao je trener tima iz Čajetine koji može da temelji optimizam na pojedinim delovima utakmice prošlog kola protiv Zvezde gde se Zlatibor u lepoj predstavi pokazao braniocu titule:

„U prvoj četvrtini je bila egal utakmica, imali smo kontrolu naše igre u napadu i kontrolu skoka bez obzira na sjajan šut Zvezde. Onda smo malo mi, da li fizički, pali i Zvezda se odvojila. U trećoj četvrtini je Zvezda pokazala svu čvrstinu svoje defanzive gde smo jako teško dolazili do nekih dobrih pozicija za postizanje poena, a sa druge strane mislim da smo mi premekano igrali u odbrani i da je mnogo trebalo da napravimo taj četvrti faul, da iskoristimo bonus kao da smo mi evroligaši, a ne Zvezda pa ćemo bez faula moći da igramo s njima. To je jedina možda mala zamerka, ako ne možeš da braniš, napraviš faul pa malo umoriš protivnika. Na kraju, u poslednjoj četvrtini je bilo 26:17, znači da moji matorci mogu da igraju 40 minuta.“