Home / FOTO RAZGLEDNICA / Dve medalje, dva peta mesta – bilans Čajetine na 55. MOSI igrama

Dve medalje, dva peta mesta – bilans Čajetine na 55. MOSI igrama

Završnog dana 55. MOSI igara u Priboju Čajetina neće imati svojih predstavnika na borilištima, tako da je već izvesno da su dve osvojene medalje konačni bilans po ovu opštinu.

Već na otvaranju Igara atletičar Nemanja Cerovac osvojio je medalju na 1500 metara, sa samo 25 stotinki zaostatka za pobednikom, Elzanom Bibićem. U trci na 800 metara Cerovac je odustao, dok je na deonici od 3000 metara Ana Rističević zauzela 6. mesto.

Odbojkaške discipline ostvarile su najbolji rezultat u poslednjih nekoliko godina. Ekipa u odbojci na pesku (Anđela Tošić, Slovenka Stojanović, Anica Ninčić) osvojila je bronzu. Posle dve pobede u grupnoj fazi, Čajetinke su sa prvog mesta grupe otišle u finalnu rundu, gde su doživele poraze od Sokoca i Prijepolja. Odbojkašice su zauzele 5. mesto, što im je najuspešniji rezultat u skorije vreme na MOSI igrama. Posle dve startne pobede poražene su od Ivanjice u odlučujućem meču grupe, tako da su se borile za utešni plasman, gde su pobedile Goražde (2-1) i Višegrad (2-0). Titula u odbojci pripala je Sokocu.

Fudbaleri su u 1/4 finalu poraženi od Prijepolja sa 4-2, drugi put uzastopno prošavši 1. kolo, pobedom kao i prošle godine, protiv Višegrada. Inače, upravo Prijepolje će u finalu sa Pljevljima odlučivati o prvaku. Tim u malom fudbalu je u konačnom plasmanu zauzeo 10. mesto. Posle pobede i dva poraza u grupi, oni su u razigravanju u veoma zanimljivoj utakmici bili bolji od Nove Varoši (6-5), ali je Ivanjica potom bila prejaka (3-7). Bajina Bašta je u finalu sa 1-0 bila bolja od Berana.

Košarkaši su ponovili rezultat sa prošlih Igara. Poraz od Nove Varoši definitivno ih je eliminisao iz borbe za medalju, a u borbi za plasman savladali su Berane, a potom na zanimljiv način bili uspešniji od Pljevalja u borbi za 7. mesto. Zbog lošeg vremena, treneri oba tima odlučivali su pobednika šutirajući po pet trojki, u čemu je bio uspešniji vođa čajetinske ekipe, Duško Pantović. Priboj je u finalnoj grupi bio bolji od Nove Varoši, dok je Rogatica bila treća. Pobednici ženskog košarkaškog turnira su igračice Prijepolja, koji su sa 56-54 pobedile Požegu, dok je Priboj bio trećeplasiran.

Planinari su po prvi put nastupili u dve postave. Muška je ponovo bila blizu podijuma, zauzevši 5. mesto, dok su planinarke bile 7. u ukupnom plasmanu. Priboj i Rogatica su bili pobednici ovih takmičenja. Teniska ekipa je bila 9.

Izvor: zlatiborpress.rs